مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون مدافعان حقوق بشر
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون مدافعان حقوق بشر
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیدین و مذهبمولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون مدافعان حقوق بشر

تعداد بازدید : 1270
نویسنده پیام
daroosazjavan آفلاینارسال‌ها : 312
عضويت : 28 /6 /1392
محل زندگي : khash
سن : 24
یاهو : hamed.dadkan@yahoo.com
تشکر ها: 30
تشکر شده : 27
مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون مدافعان حقوق بشر
تصویر: http://www.sunnatonline.com/wp-content/uploads/2014/12/33-192x300.jpg
شیخ الإسلام مولانا عبدالحمید اسماعیل ‌زهی از سوی کانون مدافعان حقوق بشر به عنوان برنده جایزه «تلاشگر حقوق بشر» سال ۱۳۹۳ هجری شمسی معرفی شد.
کانون مدافعان حقوق بشر از سال ۱۳۸۶ هجری شمسی، هر سال از میان تلاشگران حقوق بشر، یک نفر را به عنوان برنده جایزه «تلاشگر حقوق بشر» معرفی می‌کند. این جایزه در روز جهانی حقوق بشر- ۱۰ دسامبر- اهداء می‌شود.
به گزارش سنت آنلاین به نقل از سایت کانون مدافعان حقوق بشر، جایزه تلاشگر حقوق بشر در سال ۱۳۹۳ به پاس تلاش‌های بی‌وقفه و پیگیرانه مولوی عبدالحمید در سال‌های گذشته برای برقراری روابط آشتی جویانه بین اقوام و گرایش‌های مختلف مذهبی در استان سیستان و بلوچستان به این روحانی برجسته اهل سنت تعلق گرفت.
کانون مدافعان حقوق بشر در بیانیه‌ خود با اعلام این خبر، به بیان چرایی اهدای جایزه «تلاشگر حقوق بشر» سال ۱۳۹۳ به مولوی عبدالحمید پرداخت.
در بیانیه کانون مدافعان حقوق بشر در خصوص جایزه «تلاشگر حقوق بشر» سال ۱۳۹۳ آمده است: «بسیار مفتخر هستیم که جایزه «تلاشگر حقوق بشر» کانون مدافعان حقوق بشردر سال ۱۳۹۳ به آقای مولوی عبدالحمید، یکی ازعلمای اهل سنت در ایران تقدیم می‌شود.»
در خبر اهدای این جایزه در سایت کانون مدافعان حقوق بشر آمده است: «آقای مولوی عبدالحمید تلاش‌های بی‌وقفه و پیگیرانه‌ای در سال‌های گذشته برای برقراری روابط آشتی جویانه بین اقوام و گرایش‌های مذهبی مختلف در استان محروم سیستان و بلوچستان داشته است.
با وجود اینکه استان سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های مرزی کشور ایران و همجوار با دو کشور افغانستان و پاکستان است و مردم دو کشور افغانستان و پاکستان سال‌ها دچار اختلاف‌ها و جنگ‌های قومی و مذهبی هستند اما آقای مولوی عبدالحمید تلاش کرده است تا از اختلاف‌های قومی، قبیله‌ای و مذهبی در این استان کاسته و با ارائه الگویی تأثیر گذار از زیست مسالمت آمیز و توأم با صلح و مدارا و تحمل یکدیگر، به امنیت و ثبات و جلوگیری از خشونت یاری رساند. مولوی عبدالحمید با تحمل سختی‌ها و فشارهای بسیار از هرگونه افراط و تفریط پرهیز کرده و با حضور فعال و چشمگیر در عرصه‌های اجتماعی سعی در الگوسازی مناسب از زیست مسالمت آمیز توأم با فعالیت علنی و شفاف کرده است. چنین تلاش‌هایی در شرایط کنونی که آتش جنگ و خشونت و انسان کشی در کشورهای منطقه شعله ور گشته و جهان را متأثر کرده است، نه تنها خدمت به اهل سنت و بلوچ بلکه تلاشی بس گرانقدر در راه برقراری صلح و ثبات و امنیت در سرزمین سر بلند ایران و حتی ارائه مدل و الگویی از زندگی مسالمت آمیز اقوام در کنار یکدیگر برای جهانیان است».
کانون مدافعان حقوق بشر ادامه می‌دهد: «این در حالی است که مولوی عبدالحمید و خانواده محترمشان با فشار‌های بسیار مواجه بوده‌اند؛ … اما این فشار‌ها، نه تنها مولوی عبدالحمید را به دام خشونت و درگیری نکشانده یا منفعل نکرده است بلکه او را در پی‌گیری و تلاش مسالمت جویانه برای احقاق حقوق انسانی مصمم‌تر کرده است. چنانچه چندی پیش شاهد بودیم که با تمام قدرت و احساس مسئولیت و نوع دوستی برای آزادی سربازان گروگان گرفته شده ایرانی تلاش کرد که موفقیت آمیز بود.
مولوی عبدالحمید همچنین با کمک و یاری رسانی به نهادهای مردمی و فعالیت‌های مدنی در حوزه‌های مختلف مانند بهداشت و سلامت تا مسائل مربوط به زنان سرپرست خانوار و حتی پرونده‌های قضایی اهالی منطقه و در گیری‌های قومی در استان سیستان و بلوچستان به سهم خود، تلاشی مؤثر و ماندگار در گسترش کار مدنی وشکل گیری نهادهای مردمی داشته است.
مولوی عبدالحمید همچنین تلاشی پی گیر در جهت تحقق حقوق اساسی و بنیادین مردم که در قانون اساسی تصریح شده و همچنین حفظ کرامت والای انسان داشته است که آثار آن را هم در سخنرانی‌ها و مؤعظه‌هایشان و هم در عمل اجتماعیشان می‌توان دید که تحقق این حقوق در واقع تحقق موادی از اعلامیه جهانی حقوق بشر است.
کانون مدافعان حقوق بشر با برشمردن اندکی از ویژگی‌ها و تلاش‌های با ارزش مولوی عبدالحمید، عالم سنی و بلوچ در ایران که موفق به ارائه الگویی از زیست مسالمت جویانه انسان‌ها با عقاید و باورهای مختلف شده، امیدوار است تا با معرفی این چهره‌های صلح جو و مدارا پیشه به مجامع حقوق بشری و افکار عمومی، خدمتی هرچند ناچیز بنماید.»
بر همین اساس نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر روز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۳ با سفر به استان سیستان و بلوچستان، تندیس منشور کوروش را به نشان جایزه تلاشگر حقوق بشر به مولوی عبدالحمید تقدیم کرد.
مولوی عبدالحمید به هنگام دریافت جایزه تلاشگر حقوق بشر با بیان اینکه محور فکر و فعالیت‌هایشان بشریت و انسانیت بوده است، گفت که فکر می‌کند باید تلاش کرد تا آتش جنگ و خونریزی خاموش شود و تمام ادیان، مذاهب و عقاید بتوانند با صلح و آرامش و احترام به عقاید یکدیگر در کنار هم زندگی کنند.
مولوی عبدالحمید همچنین توجه به حقوق اقلیت‌ها و اقوام مختلف را امری ضروری دانست و برای جهان و بشریت آرزوی صلح و ثبات کرد.
نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر نیز با ابراز خوشحالی از چنین دیدار صمیمانه‌ای که در منزل مولوی عبدالحمید انجام شد، تأکید کرد که دلیل تقدیم اینجایزه به مولوی عبدالحمید، تلاش‌های مسالمت آمیز این روحانی برجسته اهل سنت در مسیر نهادینه شدن صلح و امنیت بوده است.
خانم محمدی با اشاره به سختی و رنج فراوانی که مولوی عبدالحمید در این راه کشیده است، گفت: «این تندیس که منشور کوروش است به رسم تقدیر از تلاش‌های تلاشگری خستگی ناپذیر که بی‌ادعا در منطقه‌ای محروم برای تحقق صلح و امنیت و زیستی مسالمت آمیز و مدنی کوشیده است، اهدا می‌شود.»
نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در پایان این دیدار گفت: «ما در کنار شما هستیم و برای رسیدن به صلح و زندگی عاری از خشونت و خونریزی و همچنین برای رسیدن به درجه‌ای از شخصیت والای بشری که با مدارا و دوستی در کنار هم زندگی و حقوق انسانی یکدیگر را رعایت کنیم، دست یاری به سوی شما دراز می‌کنیم تا شاهد صلحی پایدار در کشور و در جهان باشیم.»
قابل ذکر است مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و همچنین مدیر بزرگترین دانشگاه اسلامی اهل سنت ایران در همین شهر است.

امضای کاربر : یادمان باشد از امروز خطایی نکنیم
گر که در خویش شکستیم صدایی نکنیم
پر پروانه شکستن هنر انسان نیست
گر شکستیم ز غفلت من و مایی نکنیم
یادمان باشد اگر شاخه گلی را چیدیم
وقت پرپر شدنش ساز و نوایی نکنیم
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند
طلب عشق ز هر بی سرو پایی نکنیم.
جمعه 05 دی 1393 - 13:10
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
taha آفلاین


ارسال‌ها : 318
عضويت : 29 /6 /1392
محل زندگي : خاش
تشکرها : 52
تشکر شده : 27
پاسخ : 1 RE مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون مدافعان حقوق بشر :
واقعا حق ایشونه و هنوزم کمه

امضای کاربر :
جمعه 05 دی 1393 - 16:47
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
daroosazjavan آفلاینارسال‌ها : 312
عضويت : 28 /6 /1392
محل زندگي : khash
سن : 24
شناسه ياهو : hamed.dadkan@yahoo.com
تشکرها : 30
تشکر شده : 27
پاسخ : 2 RE مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون مدافعان حقوق بشر :
bi shak

امضای کاربر : یادمان باشد از امروز خطایی نکنیم
گر که در خویش شکستیم صدایی نکنیم
پر پروانه شکستن هنر انسان نیست
گر شکستیم ز غفلت من و مایی نکنیم
یادمان باشد اگر شاخه گلی را چیدیم
وقت پرپر شدنش ساز و نوایی نکنیم
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند
طلب عشق ز هر بی سرو پایی نکنیم.
دوشنبه 08 دی 1393 - 11:11
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ